O nas

Hufiec Ziemi Zawierciańskiej działa w Związku Harcerstwa Polskiego, w Chorągwi Śląskiej i zrzesza zuchy, harcerzy, harcerki, instruktorów i instruktorki z terenu całego powiatu zawierciańskiego, w tym: miasto powiatowe Zawiercie, Gmina Poręba, Gmina Łazy, Gmina Ogrodzieniec, Gmina Pilica, Gmina Kroczyce, Gmina Włodowice, Gmina Żarnowiec.

Naszą misją jest misja całego ZHP – wychowywanie młodego człowieka, czyli wspieranie go we wszechstronnym rozwoju i kształtowaniu charakteru przez stawianie wyzwań. W naszym hufcu działa około 300 osób, które każdego dnia starają się zostawić ten świat choć trochę lepszym.

Członkowie hufca działają w gromadach zuchowych, drużynach harcerskich, zespołach instruktorskich – jeżdżą na zloty, rajdy, obozy, ale też organizują wiele wydarzeń, w trakcie których zdobywają sprawności na całe życie.

Harcerstwo to przede wszystkim braterstwo, patriotyzm, przyjaźń, służba, wiara, praca, sprawiedliwość, wolność i pokój.

Jeśli jesteś ciekaw, co jeszcze robimy – odwiedź nas na naszych mediach społecznościowych lub skontaktuj się z nami mailowo: hufiec@zawiercie.zhp.pl