Jak napisać plan pracy?

Druhno Drużynowa, Druhu Drużynowy!

Ta zakładka, specjalnie dla Ciebie, ma ułatwić tak ważny proces planowania drużyny lub gromady. Niezależnie od tego, czy planujesz pracę swojej jednostki po raz pierwszy, czy robiłaś/eś to już 15 razy – na pewno znajdziesz tu coś dla siebie. Klikając w przycisk, przeniesiesz się do strony, z której pobierzesz kilka ważnych przy planowaniu pracy dokumentów.

Zespół Programowy Hufca opracował wytyczne do planów pracy. Przeczytasz tam, jak po kolei przejść przez proces tworzenia planu pracy. Znajdziesz sugestie, z jakich metod skorzystać do analizy drużyny, jak podejść do wyznaczania celów i jak uporządkować sobie harmonogram zbiórek, biwaków i innych inicjatyw.

Namiestnictwo Wielopoziomowe dla pionów H, HS oraz W przygotowało kategoryzację. Dzięki skorzystaniu z niej, łatwo ocenisz, co w drużynie działa bardzo dobrze, a nad czym warto popracować. Na tej podstawie możesz wyznaczyć część swoich planów, a przeprowadzając kategoryzację raz do roku – ocenić w mierzalny sposób Wasz postęp.

Jeśli masz pomysły, jak jeszcze proces tworzenia planu pracy drużyny lub gromady mógłby być łatwiejszy, napisz do Zespołu Programowego lub Namiestnictwa! Na pewno poszukają odpowiedzi na Twoje pytanie lub przygotują potrzebne materiały. Ba! Nawet mogą się z Tobą spotkać i wspólnie rozpisać plan 😉